2DERM REHA special Barierový krém 20ml

294,00  vč DPH

Popis

2DERM REHA special Barierový krém 20ml

RYCHLÁ POMOC PŘI AKUTNÍCH STAVECH POŠKOZENÉ KŮŽE
OVĚŘENO A DOPORUČENO DERMATOLOGY!

Jediný výrobek svého druhu v Evropě založený na zcela novém emulzním systému s prokázanou účinností na funkční poruchy kůže.

2DERM REHA special podporuje regeneraci při akutních stavech kožních onemocnění s poruchou bariérové funkce a u kožních traumat

1. na malé plochy
2. akutní poškození kůže
3. intenzivní péče v oblasti nejpostiženějších lokalit

Více informací o přípravku: www.2derm.com
Vyrobeno za odborné konzultace s Prof. MUDr. Jiřím Záhejským, DrSc.

INDIKACE PRO POUŽITÍ 2DERM REHA special

Jako podpora hojení při poškození kůže

– kožní onemocnění
(ekzémy, dermatitidy – plenková, periorální, z olizování, růžovka, opruzeniny, suchá kůže atd.)
– po kožních traumatech
(odřeniny, popáleniny, poleptání, puchýře, spálení na slunci, poštípání hmyzem)
– po korektivních kožních zákrocích (laser, dermabraze, chemický peeling, atd.)
– po častém mytí (mýdla, saponáty)
– z vnějších příčin (vítr, mráz, vlhkost vzduchu)

Jako ochrana před působením vlivů vnějšího prostředí

– přecitlivělá kůže
– před účinky mýdel, saponátů a detergentů
– před průnikem infekce do kůže (antimikrobiální působení)
– prevence plenkové dermatitidy

Aplikace

Dávkování a způsob použití 2DERM REHA special:
Na obličej, ruce a další akutně zhoršená místa 2x denně nebo dle stavu a potřeby – bez časového omezení. Vhodný pro děti již od kojeneckého věku.

Nezanechává na kůži žádné viditelné mastné stopy ani lepivý „film“.
Bez obsahu kortikoidů, parabenů a parfemace!

ČTĚTE POZORNĚ!
Nežádoucí účinky 2DERM na zdravou a poškozenou kůži nebyly při dermálních testech shledány. Ve výjimečných případech může po aplikaci přípravku dojít k palčivému (štiplavému) pocitu. Tento stav není důvodem k přerušení aplikace!
Jedná se o reakci volných nervových zakončení, jenž jsou v lidské kůži při poruše barierové funkce odkryta. Palčivý pocit po několika aplikacích ustane, což je způsobeno tím, že 2DERM na kůži vytváří hydratačně krycí povrch a kůže se postupně zpevní a zregeneruje.

SPOLUPRACUJEME S ORGANIZACÍ DebRA ČR
2DERM pomáhá pacientům s vrozenou nemocí motýlích křídel (Epidermolysis bullosa congenita).

ÚČINKY REHY SPECIAL V KOSMETICKÉ PRAXI

Kosmetické procedury narušující kožní bariéru
Doba pokročila a v celé řadě kosmetických salónů se již nesetkáváme pouze s klasickými kosmetickými přístupy, ale stále častěji také se zákroky korektivními, tedy v různé míře invazivními. Jsou to procedury, u kterých dochází k záměrnému arteficiálnímu poškození pokožky s cílem nastartovat její regeneraci, obnovu. Namístě je zodpovědný přístup, aby následné hojení a regenerace probíhaly bezproblémově a nedocházelo k nežádoucím nepřijatelným estetickým následkům.

U každého takového zákroku dochází, podle hloubky zásahu v epidermis, k narušení kožní bariéry, ztrátě lipidů a porušení hydratačních poměrů.

Co je kožní bariéra a jaký je její význam?
Kožní bariéra chrání člověka před nežádoucími vlivy vnějšího prostředí, reguluje vstup a výstup látek z kůže a pomáhá udržovat obsah vody v pokožce, nutný pro její správnou funkci. Právě při korektivních zákrocích dochází k výraznému porušení kožní bariéry.

Jakým způsobem můžeme podpořit hojení pokožky po korektivních zákrocích?
Regenerace a hojení poškozené kůže probíhá díky regeneračním mechanizmům v hlubších vrstvách pokožky. Proces hojení výrazně urychlují náhradní bariérové systémy (např. 2DERM REHA special), které po nezbytně dlouhou dobu nahradí porušenou kožní bariéru funkčně i strukturálně, a tak umožní pokožce navodit regenerační procesy. Aplikace bariérových systémů je zcela nový přístup v řešení poruch kožní bariéry. Právě po korektivních zákrocích dochází k výraznému zásahu do kožní bariéry, a tu je proto potřeba co nejrychleji obnovit (nahradit).

Bariérové krémy (např. 2DERM Reha special) dokáží svými stavební prvky dočasně nahradit kožní bariéru, dodají potřebné lipidy a pomohou v pokožce udržet vodu. Obnoví tak její pružnost, vláčnost, omezí se dráždění a pokožka se postupně zregeneruje a obnoví svoji vitalitu.

Bezprostředně po zákroku na narušenou pokožku je vhodná aplikace REHA special minimálně 2x denně alespoň po dobu jednoho týdne (dle intenzity zákroku). Po zhojení je vhodné pokračovat v aplikaci 2DERM bariérových krémů pro zdravou kůži – Bariérový krém Transparent a Bariérový krém Colour.