Anti-pigment sérum 30ml

850,00  vč DPH

Popis

Anti-pigment sérum 30ml

Koncentrovaný fluidní přípravek s vyšším obsahem aktivních složek. Nepůsobí jen povrchově, naopak potlačuje nadměrnou tvorbu melaninu v pigmentových buňkách a tím dochází k postupnému zesvětlení pokožky.
Účinné látky: TEGO Cosmo, stabilizovaný derivát vit. C, Vitamin B3 – Niacin, extrakt z Aloe vera.

Účinné látky:

TEGO COSMO
Derivát čisté aminokyseliny (Creatininu) vyskytující se přirozeně v našem těle. Snižuje žlutý tón pleti, zesvětluje pokožku. Vykazuje vyšší účinnost než dosud používané látky jako např. kyselina kojová a azelaová. Aminokyselina bezpečně ovlivňuje (zpomaluje) přenos melaninu z melanocytů na keratinocyty. Princip spočívá ve zpomalení činnosti tyrosinázy v pigmentových buňkách (tvorby melaninu) tedy procesu, který ovlivňuje hnědnutí kůže.

Magnesium Ascorbyl Phosphate
Stabilizovaný derivát vitaminu C s antioxidačním účinkem. Vykazuje inhibiční účinek na syntézu melaninu (zesvětluje pokožku), stimuluje tvorbu kolagenu.

Niacin
Vitamin B3 snižuje pigmentaci, zklidňuje. Stimuluje syntézu kolagenu u starších fibroblastů a jeho aplikace navíc vede k výraznému snížení epidermální ztráty vody (TEWL).

Mikronizovaný extrakt z Aloe Vera
Mimo zklidňujících vlastností přispívá také k sjednocení tónu pleti.

Aplikace

Na vyčištěnou pokožku, lokálně, aplikujte 2x denně malé množství přípravku.
Přes den překryjte krémem (nejlépe WHITE CONCEPT anti-pigment) nebo make-upem. Ihned po aplikaci (cca do 30 minut) nedoporučujeme aplikovat výživné masky a krémy.

Redukce pigmentových skvrn je dlouhodobou záležitostí, proto je nutné v péči vytrvat
a pravidelně přípravek používat po dobu čtyř až osmi týdnů! V některých případech je nutné celou kúru opakovat.

Co byste měli vědět o pigmentaci?
Každý člověk je více či méně ke vzniku pigmentových skvrn náchylný. Především je nutné pokožku chránit a uvědomit si rizika, která vznikají např. při slunění, v soláriu apod. Proto používejte vhodné ochranné přípravky s odpovídajícím UV/SPF filtrem. U dětí platí toto opatření dvojnásob!
Zvýšená pigmentace (tvorba pigmentových skvrn) vzniká tvorbou melaninu a jeho tvorba je ovlivňována několika faktory:

a) hormonální antikoncepcí
b) používáním některých parfémů, na něž kůže reaguje
c) po kožních vyrážkách, po poranění kůže s následným sluněním
d) při onemocnění jater
e) při nadměrném vystavování pokožky slunečnímu záření bez použití přiměřeného ochranného přípravku. Především tento faktor ovlivňuje tvorbu pigmentu nejvíce.

JAKÉ JSOU MOŽNOSTI ODSTRANĚNÍ PIGMENTOVÝCH SKVRN?

1. Bezriziková metoda WHITE CONCEPT FOR LIFE & MADAGA
Omezení tvorby melaninu – ovlivnění činnosti tvorby melaninu v pigmentových buňkách.

Jedná se o bezpečnou, ověřenou metodu, založenou na principu postupného zesvětlení stávajících pigmentových skvrn a omezení tvorby nového pigmentu.
TEGO COSMO je látka, která má až 80% účinnost na rozdíl od dosud známých prostředků např. (kyselina azelaová a kyselina kojová). Její efekt je nově aktivně podpořen dalšími složkami (stabilizovaným derivátem vitaminu C a vitaminem B3). Zesvětlení kůže pomocí těchto látek je nenásilné, má dlouhodobý efekt a nehrozí riziko destrukce či nežádoucích reakcí. Pigment pokožky je zesvětlen do její přirozené barvy. Díky svému složení navíc zachycuje volné radikály. Doporučujeme metodu FOR LIFE & MADAGA aplikovat nejméně 2 měsíce.

2. Metoda – bělení povrchu pokožky AHA kyselinami
„Naleptání“ vrchní vrstvy pokožky koncentrovanými ovocnými nebo glykolovými kyselinami.

Aby byla účinná, je prováděna formou ambulantní péče kvalifikovaným odborníkem.
Tato metoda je sice rychlá, ale je nutné brát v potaz, že účinkuje pouze na povrchu pokožky, tedy nezabrání opětovnému vytvoření pigmentových skvrn. Navíc ji někteří klienti nemusí dobře snášet. Především vyžaduje zvýšenou disciplínu klienta, který zpravidla v období léčby nesmí vůbec na slunce.

3. LASER – odstranění pigmentové skvrny laserovým paprskem
K tzv. “moderním“ metodám se také řadí odstranění pigmentu laserem.

Tento zákrok vyžaduje zvýšenou disciplínu klienta s delší rekonvalescencí pokožky. Aplikuje se zejména u akutních stavů nahromaděného pigmentu (po slunění, úrazu, lécích). Provádí jej odborný dermatolog. Po laserovém ošetření je následně vhodné ošetření metodou šetrné depigmentace FOR LIFE & MADAGA.

WHITE CONCEPT
SYSTÉM DEPIGMENTAČNÍHO OŠETŘENÍ

Několik důležitých rad pro kosmetičky
Před započetím depigmentačního ošetření je nutné provést důkladné posouzení pleti. Doporučujeme provést záznam o jejím stavu.
Pokud se vyskytují útvary, jež vykazují znaky jiného původu než pigmentového (fibromy, névy, apod.), tato místa z ošetření vyloučit a upozornit na ně klientku/a.
Pro dosažení optimálního výsledku je vhodné zejména aktivní salonní kúru opakovat nejlépe 1x týdně.

Dále je nutné klientku řádně poučit
O způsobu domácího ošetření přípravkem WHITE CONCEPT anti-pigment sérum (2x denně ráno a večer na vyčištěnou plet, poté překrýt WHITE CONCEPT anti-pigment krémem) a navrhnout systém ošetření ve kterém je nutné vyloučit možné alergeny zejména: aplikaci parfémů na ošetřované partie, aplikaci nevhodných kosmetických přípravků.

Poučit klienta/ku, aby se v době depigmentační kúry zbytečně nevystavoval/a slunečnímu záření či soláriu a používal/a ochranné protisluneční prostředky, poněvadž UV záření, byť v malé míře, aktivuje tvorbu melaninu a účinek přípravku je značně snížen.
Dále zdůrazněte, že zesvětlení pokožky je proces dlouhodobý, takže trpělivost je na místě.

Upozornění:
1. Dbejte, aby se přípravek nedostal do očí!
2. Nepoužívejte na poraněnou pokožku!
3. Přípravek není určen k odstranění ani k bělení mateřských znamének a névů!
4. Přípravek není vhodný pro děti do 18 let!